Mikropigmentacja skóry głowy
Mikropigmentacja skóry głowy to zaawansowana forma tatuażu i bardzo naturalna forma maskowania łysiny lub wizualnego zagęszczania ubytków włosowych. Właściwie wykonana daje spektakularny efekt , gdzie nie widać , że jest to jedynie imitacja wyrastających włosków.
Na świecie bardzo popularna i pożądana, w Polsce coraz bardziej znana. Coraz więcej osób przekonuje się do tego sposobu poprawienia swojego wizerunku.
Zarówno mężczyźni i kobiety, którzy pragną w delikatny sposób zamaskować niedoskonałości w formie widocznych przerzedzeń włosów decyduje się na tę alternatywę dla przeszczepu włosów. Jeśli wybierasz się na przeszczep i chciałbyś wyrównać niedoskonałości musisz odczekać 9-12 miesięcy po przeszczepie, nie umawiaj się na mikropigmentację po przeszczepie. Przeszczep włosów jest zabiegiem wysoce kosztownym i bez gwarancji efektu.
Najważniejszym jest fakt, ze można uzyska efekt, który pokrywa się z naturalnym układem wzrostu włosów i dla niewtajemniczonych osób nie będzie on rozpoznawalny.
Mikropigmentacja skóry głowy nie wpływa na naturalny porost włosów, nie niszczy cebulek a wręcz poprzez stymulacje igłą podobnie jak w zabiegu mezoterapii pobudza ich wzrost.
Zabieg odbywa się na 3-4 spotkaniach, w zależności od rodzaju i możliwości skóry a cena jest ustalana indywidualnie i opłacana jest z góry za efekt. Zabieg poprzedza wizyta konsultacyjna, na której omawiany jest cały proces pigmentacji, gojenia, przeciwskazania, wizualizacja grzywki (jeśli jest taka potrzeba) oraz rozjaśnienie wszelkich wątpliwości.
Taka forma maskowania przerzedzonych włosów wpłynie na pewność siebie, poczucie własnej wartości i poprawę wizerunku. Jest rozwiązaniem dla osób z alopecją, po chemioterapii, łysiejących genetycznie, po silnych lekach, po stresie itp..
Badania z udziałem zarówno mężczyzn, jak i kobiet związane z łysieniem wykazały, że mężczyźni mają takie same trudności jak kobiety w dostosowywaniu się do wypadania włosów. Kobiety czuły, że utrata włosów jest dla nich bardziej niepokojąca, ponieważ wpływa na utratę jednego z atrybutów kobiecości.
Jeśli używałaś/eś szamponu na porost włosów możesz się umówić na zabieg po miesiącu od ostatniego razu. Po pigmentacji używanie środków stymulujących porost nie jest wskazane.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania to są one takie same jak w przypadku zabiegu z makijażu permanentnego.
Jest to zabieg, który zmienia wizerunek, poprawia nastrój, daje zadowolenie z siebie oraz podnosi poczucie własnej wartości.
Zapraszam na konsultację
Aneta Budzińśka
tel. +48 535 279 000