Makijaż permanentny

Makijaż trwały oczu, ust, brwi i kreski

„Makijaż może Ci ułatwić życie, zaoszczędzić czas i dodać pewności siebie”

Makijaż trwały brwi

Makijaż permanentny brwi metodą klasyczną: Powder Brows, Ombre lub hybrydową można wykonać u każdej z Pań, natomiast metoda Microblading -najmniej trwała – nie jest zalecana przy skórach tłustych i porowatych, gdyż skóra w dużej części może odrzucić i tak już delikatną pigmentację. Pozwól, że przed zabiegiem wspólnie dobierzemy najbardziej odpowiednią dla Ciebie metodę.

Kształt dobiorę rozrysowując brwi wg proporcji Twojej twarzy i obecnych standardów. Ma on podkreślać Twoją urodę, być naturalnym dopełnieniem oprawy oka i stwarzać wrażenie prawdziwych, nieprzerysowanych, ale wyraźnych, symetrycznych i perfekcyjnych brwi. Ostateczne zdanie dotyczące kształtu będzie należało do Ciebie.

Czas wizyty to ok. 2 godziny.

Dowiedz się więcej: Makijaż permanentny brwi

CENNIK

Makijaż permanentny ust

Usta wykonuje metodą Full lips i Ombre oraz bezkonturowo. Po rozrysowaniu odpowiedniego kształtu i po dobraniu odpowiedniego dla Ciebie odcienia pigmentu oraz wybraniu techniki przystępuję do pigmentacji.

Czas zabiegu to ok. 3 godziny

Dowiedz się więcej: Makijaż permanentny ust

CENNIK

Makijaż trwały kreski

Zamiast wykonywać codziennie wciąż na nowo makijaż oka pozwól sobie na  komfort permanentnej czarnej kreski. Twoje rzęsy będą się wydawać wydatniejsze, a oczy bardziej podkreślone dzięki idealnej, naturalnie wyglądającej kresce na górnej i dolnej linii rzęs. To idealne rozwiązanie dla osób noszących szkła kontaktowe, z problemami ze wzrokiem lub chcących po prostu zaoszczędzić czas. Możesz wybrać kreskę w linii rzęs lub pokusić się o grubszą i bardziej ozdobną.

Czas zabiegu to  ok. 1 godziny

Dowiedz się więcej: Kreski permanentne, Kreski cieniowane

CENNIK

Przed zabiegiem:

W dzień poprzedzający zabieg i dzień po zabiegu nie spożywaj alkoholu, nie zażywaj leków rozrzedzających krew, a w dzień zabiegu staraj się ograniczyć kawę i nie pij napojów energetycznych.

Po zabiegu:

Unikaj dotykania zapigmentowanego miejsca, nieczystych pomieszczeń oraz rozmaczania wykonanego makijażu. Wg. ostatnich wytycznych makijaż goimy bardziej na sucho, od trzeciego dnia delikatnie nawilżając powstający strup maścią, którą dam Ci na koniec wizyty u mnie. Kiedy makijaż zaczyna się wyłuszczać, a strupek nierównomiernie schodzi będąc w „łatki” i mamy  wrażenie, że wraz ze strupkiem zszedł cały pigment, nie panikujemy! To tylko złudzenie. W najbliższym czasie, tj. w ciągu 1-2 dni brwi się wyłuszczą do końca i pigment będzie się stabilizował w skórze.

Pod żadnym pozorem nie zrywamy strupka, smarując jedynie brwi maścią 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach możemy ocenić na ile pigment się przyjął i ile musimy dopigmentować na korekcie. Najczęściej na pierwszym zabiegu makijaż przyjmuje się w 50-80%, dotyczy to zarówno makijażu brwi, jak i ust. Kreski na powiekach przyjmują się w większym stopniu na pierwszym spotkaniu. Pamiętaj, że kilka dni po zabiegu musisz unikać wytężonego wysiłku, by nie doprowadzić do spocenia zapigmentowanego miejsca.

Przez 2 tygodnie unikaj sauny, basenu, solarium. Jeśli opalasz skórę, to chroń makijaż filtrem 50 SPF.

Po 4-6 tygodniach widzimy się na korekcie, której termin jest ustalany na zabiegu.

Jak długo utrzymuje się makijaż w skórze?

Jest to kwestia bardzo indywidualna. Młodym dziewczynom makijaż szybciej ulegnie rozjaśnieniu w skórze niż Paniom po 30-tce. Starsze Panie mogą cieszyć się nim nawet kilka lat. Wpływ na utrzymywanie się barwnika w skórze ma nie tylko wiek, ale również wiele różnych czynników, jak zdrowie, przyjmowanie leków, rodzaj cery – w tłustych i trądzikowych skórach utrzyma się krócej.

Jeśli stosujesz peelingi, używasz kremów rozjaśniających cerę, złuszczasz naskórek kwasami licz się z tym, że makijaż szybciej się wybarwi. Podczas zabiegów u kosmetyczki zwróć uwagę na to, aby omijała okolice brwi. Zaleca się, aby średnio raz w roku odświeżać makijaż, można wtedy również lekko skorygować kształt. Wtedy koszt jednorazowej wizyty to połowa ceny zabiegu, jeśli wykonywałaś go u mnie.

Co ze starym makijażem?

Jeśli masz już stary makijaż nie wykonany przeze mnie, to mogę go poprawić za cenę regularną. Może zdarzyć się, że nie podejmę się odnowy ze względu na nieodpowiedni kształt, zbyt ciemny lub  wykonany techniką tatuażu. Mogę wtedy zasugerować usunięcie go lub rozjaśnienie laserem lub remowerem. Takie kwestie podejmuję indywidualnie na konsultacji.

Przeciwskazania:

1. Choroba krwi (hemofilia).
2. Zaawansowana cukrzyca (utrudnione gojenie).
3. Choroba nowotworowa w trakcie leczenia (zaświadczenie lekarskie wymagane).
4. Bardzo wysokie, nieleczone ciśnienie. 
5. Przyjmowanie sterydów (cienki naskórek, rozszerzone naczynia krwionośne, można pigmentować po 6-12 miesiącach).
6. Przyjmowanie leków i używek rozrzedzających krew.
7. Podwyższona temperatura, choroba wirusowa, stany zapalne, ostrzyknięcie wypełniaczami ust w krótkim czasie przed zabiegiem (ustalamy datę, rodzaj wypełniacza- odstęp przynajmniej 2 miesięcy).
8. Problemy z częstym zapaleniem spojówek oraz choroby oczu.
9. Świeże blizny.
10. Ciąża oraz okres laktacji i karmienia.
11. Skłonność do bliznowców.
12. Przyjmowanie leków sterydowych, rozrzedzających krew, przeciwwirusowych, antybiotyków itp.
13. Czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe.
14. Infekcje, stany podgorączkowe.
15. Opryszczka. Przy pigmentacji ust, aby zapobiec wystąpieniu opryszczki wskazany lek zapobiegający (heviran lub hascovir w podwójnej dawce).
16. Nadczynność i niedoczynność tarczycy (zwiększone prawdopodobieństwo szybkiego wyłuszczenia pigmentu).
17. Łuszczyca (znaczne prawdopodobieństwo nieprzyjęcia pigmentu).
18. Inne choroby skóry (grzybica, liszaj płaski, rumieniec, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, bliznowiec).
19. Trądzik – obecność ropnych ognisk zapalnych i trądziku różowatego, zapalne zaostrzenie choroby.