Makijaż permanentny
Makijaż trwały oczu, ust, brwi i kreski
„Makijaż może Ci ułatwić życie, zaoszczędzić czas i dodać pewności siebie”
Makijaż brwi podkreśli Twoją urodę poprzez dopełnienie naturalnej oprawy oka oraz stworzenie wrażenia prawdziwych ale wyraźnych brwi.
Usta wypełnione delikatnie lub zdecydowanie będą przyciągały wzrok. Dodatkowo możesz wybrać czy chcesz z konturem czy bez.
Pozwól sobie na komfort permanentnej, czarnej kreski! Twoje rzęsy będą się wydawać wydatniejsze, a oczy bardziej podkreślone.
Przed zabiegiem:
W dzień poprzedzający zabieg i dzień po zabiegu nie spożywaj alkoholu, nie zażywaj leków rozrzedzających krew, a w dzień zabiegu staraj się ograniczyć kawę i nie pij napojów energetycznych.
Istnieje możliwość skorzystania z konsultacji w zakresie wykonania makijażu permanentnego w naszych salonach: Gdynia, ul. Wąsowicza 11/3 oraz Łódź, ul. Żwirki 22 lok. U.
Po zabiegu:
Unikaj dotykania zapigmentowanego miejsca, nieczystych pomieszczeń oraz rozmaczania wykonanego makijażu. Wg. ostatnich wytycznych makijaż permanentny goimy bardziej na sucho, od trzeciego dnia delikatnie nawilżając powstający strup maścią, którą dam Ci na koniec wizyty u mnie. Kiedy makijaż zaczyna się wyłuszczać, a strupek nierównomiernie schodzi będąc w „łatki” i mamy wrażenie, że wraz ze strupkiem zszedł cały pigment, nie panikujemy! To tylko złudzenie. W najbliższym czasie, tj. w ciągu 1-2 dni brwi się wyłuszczą do końca i pigment będzie się stabilizował w skórze.
Pod żadnym pozorem nie zrywamy strupka, smarując jedynie brwi maścią 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach możemy ocenić na ile pigment się przyjął i ile musimy dopigmentować na korekcie. Najczęściej na pierwszym zabiegu makijaż przyjmuje się w 50-80%, dotyczy to zarówno makijażu brwi, jak i ust. Kreski na powiekach przyjmują się w większym stopniu na pierwszym spotkaniu. Pamiętaj, że kilka dni po zabiegu musisz unikać wytężonego wysiłku, by nie doprowadzić do spocenia zapigmentowanego miejsca.
Przez 2 tygodnie unikaj sauny, basenu, solarium. Jeśli opalasz skórę, to chroń makijaż filtrem 50 SPF.
Po 4-6 tygodniach widzimy się na korekcie, której termin jest ustalany na zabiegu.
Jak długo utrzymuje się makijaż w skórze?
Jest to kwestia bardzo indywidualna. Młodym dziewczynom makijaż permanentny szybciej ulegnie rozjaśnieniu w skórze niż Paniom po 30-tce. Starsze Panie mogą cieszyć się nim nawet kilka lat. Wpływ na utrzymywanie się barwnika w skórze ma nie tylko wiek, ale również wiele różnych czynników, jak zdrowie, przyjmowanie leków, rodzaj cery – w tłustych i trądzikowych skórach utrzyma się krócej.
Jeśli stosujesz peelingi, używasz kremów rozjaśniających cerę, złuszczasz naskórek kwasami licz się z tym, że makijaż szybciej się wybarwi. Podczas zabiegów u kosmetyczki zwróć uwagę na to, aby omijała okolice brwi. Zaleca się, aby średnio raz w roku odświeżać makijaż, można wtedy również lekko skorygować kształt. Wtedy koszt jednorazowej wizyty to połowa ceny zabiegu, jeśli wykonywałaś go u mnie.
Co ze starym makijażem?
Jeśli masz już stary makijaż permanentny nie wykonany przeze mnie, to mogę go poprawić za cenę regularną. Może zdarzyć się, że nie podejmę się odnowy ze względu na nieodpowiedni kształt, zbyt ciemny lub wykonany techniką tatuażu. Mogę wtedy zasugerować usunięcie go lub rozjaśnienie laserem lub remowerem. Takie kwestie podejmuję indywidualnie na konsultacji.
Przeciwskazania:
1. Choroba krwi (hemofilia).
2. Zaawansowana cukrzyca (utrudnione gojenie).
3. Choroba nowotworowa w trakcie leczenia (zaświadczenie lekarskie wymagane).
4. Bardzo wysokie, nieleczone ciśnienie.
5. Przyjmowanie sterydów (cienki naskórek, rozszerzone naczynia krwionośne, można pigmentować po 6-12 miesiącach).
6. Przyjmowanie leków i używek rozrzedzających krew.
7. Podwyższona temperatura, choroba wirusowa, stany zapalne, ostrzyknięcie wypełniaczami ust w krótkim czasie przed zabiegiem (ustalamy datę, rodzaj wypełniacza- odstęp przynajmniej 2 miesięcy).
8. Problemy z częstym zapaleniem spojówek oraz choroby oczu.
9. Świeże blizny.
10. Ciąża oraz okres laktacji i karmienia.
11. Skłonność do bliznowców.
12. Przyjmowanie leków sterydowych, rozrzedzających krew, przeciwwirusowych, antybiotyków itp.
13. Czynne zmiany skórne – bakteryjne, grzybicze, wirusowe.
14. Infekcje, stany podgorączkowe.
15. Opryszczka. Przy pigmentacji ust, aby zapobiec wystąpieniu opryszczki wskazany lek zapobiegający (heviran lub hascovir w podwójnej dawce).
16. Nadczynność i niedoczynność tarczycy (zwiększone prawdopodobieństwo szybkiego wyłuszczenia pigmentu).
17. Łuszczyca (znaczne prawdopodobieństwo nieprzyjęcia pigmentu).
18. Inne choroby skóry (grzybica, liszaj płaski, rumieniec, pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, bliznowiec).
19. Trądzik – obecność ropnych ognisk zapalnych i trądziku różowatego, zapalne zaostrzenie choroby.