dlaczego-makijaz-permanentny-sie-nie-przyjmuje

Dlaczego makijaż permanetny się nie przyjmuje?

Utrzymywanie się makijażu permanentnego w skórze

Makijaż permanentny nazywany makijażem trwałym, nie jest do końca tym , co sugeruje jego nazwa. Permanentnie i trwale sugeruje, że to makijaż na długie lata. Z kilku względów w obecnych czasach, 21w. nie wykonujemy makijażu na zawsze, natomiast ma się on utrzymywać do kilku lat stopniowo tracąc swoją intensywność o ok. 20-30% w skali roku. Utrzymuje się on w zależności od wielu czynników, wśród których najważniejszymi jest wiek klientki oraz złuszczanie naskórka i poddawanie się zabiegom w trakcie (reszta czynników poniżej).

Jeśli chcemy zachować ładny makijaż musimy poddawać się zabiegom odświeżania co 12-18mcy. Makijaż, który stracił swoja intensywność i często jest nieco mniejszy i lekko skurczony może być podczas korekty zmodyfikowany, czyli można udoskonalić jego kształt, odpowiednio wycieniować, tak, aby nadać efekt hiperrealistycznego zagęszczenia oraz dobrać na nowo kolor, który pod wpływem różnych czynników mógł stracić swoją piękną barwę.

Powody nieutrzymywania się długo makijażu w skórze:

  1. Cera klientki – tłusta, gruba, porowata
  2. Młody wiek -szybsza metabolizacja pigmentu
  3. Nabyte choroby
  4. Przyjmowanie leków (może zmieniać koloryt pigmentu)
  5. Stosowanie peelingów chemicznych i mechanicznych, środków pielęgnacyjnych rozjaśniających skórę, użycie laserów (wszystko w obrębie pigmentacji)
  6. Przemiana materii.
  7. Codzienna pielęgnacja
  8. Oddziaływanie promieni UV

A co jeśli na pierwszym zabiegu makijaż się nie przyjął?

Spokojnie. Potocznie mówi się, że podczas pierwszego zabiegu skóra uczy się przyjmować pigment a na drugim spotkaniu, czy korekcie przyjmie go tak jak byśmy chciały. Korekta to czasem druga część zabiegu oraz dopigmentowanie tego co nie przyjęła. Zamiast lamentować zapisz się na korektę. Obwinianie za to linergistek jest sprawą dość często powtarzalną. Pisząc w imieniu linergistek mogę zapewnić, że każda z nas dokonuje starań, aby pigmentacja była udana i zakończona.

Powody nie przyjęcia się makijażu :

1. Krwawienie podczas zabiegu, co również jest spowodowane różnymi czynnikami
2. Gruba, porowata skóra
3. Choroby
4. Zmiany hormonalne
5. Niewłaściwa pielęgnacja
6. Zrywanie strupków
7. Namaczanie do 4 dni po wykonaniu makijażu.
8. Młoda , gęsta, skłonna do trądziku i czynnych zmian skóra

To dzieje się w skrajnych przypadkach, aczkolwiek warte jest uwagi. Makijaz permanetny, ponieważ nie jest tatuażem i nie wyłuszca się to w tym względzie jest od niego bardziej skompliowany. Ale kto by chciał mieć na twarzy grafitowy, ciężki tatuaż? Z tego już kobiety nowoczeszne wyrosły. Pamiętajcie, że nieprzyjmowanie się pigmentu po pierwszym zabiegu czy na pierwszej korekcie nie wyklucza nas z posiadania makijażu. Często zdarza się w najtrudniejszych skórach i przy odpowiedniej pigmentacji ,że druga korekta jest tą, po której makijaż przyjmuje się w odpowiedni sposób, jest dopracowany i możemy cieszyć się nim dłużej. Na szczęście w 80% przypadków makijaż już pięknie wygląda po pierwszym zabiegu a korekta jest dopieszczczeniem dzieła.