microblading

Microblading

Microblading jest metodą rekonstrukcji włosków na powierzchni brwi , tam gdzie chciałybyśmy, aby one się znajdowały. Mikroostrzem wprowadzamy pigment w delikatnie naciętą skórę, tworząc pozorne włoski.

Istnieje wiele wzorcowych układów włosa, które maja swój własny styl zależny od jego twórcy, ale każdy ma za zadanie imitować wzrost naturalnych włosków na brwiach. Metoda ta jest jedną z najbardziej naturalnych metod pigmentacji. Jest to zarówno metoda odpowiednia dla osób, które straciły brwi w następstwie chorób, dla osób którym brwi się mocno przerzedziły z wiekiem, ale również możemy nią poprawić niewłaściwy kształt i nowymi namalowanymi włoskami uzupełnić braki tych naturalnych.

Metoda ta wymaga dużej wiedzy, doświadczenia i talentu, gdyż nieodpowiednie nacięcia, zbyt głęboko wprowadzony pigment i inne błędy w tej pigmentacji są niedopuszczalne.

Na ładny i pożądany efekt wpływa precyzja, delikatna i płytka pigmentacja, powtarzanie pigmentacji w tym samym dokładnie miejscu, uważność na grubość skóry, która nie jest jednolita na całej powierzchni brwi.

Microblading jest idealny dla osób o jasnej karnacji, jasnych włosach, które nie liczą na ciemne brwi po wygojeniu oraz dla osób raczej o chłodnym typie urody. Dlaczego? ponieważ ta pigmentacja najczęściej po wygojeniu wpada w chłodny odcień.

Tej metody nie stosujemy w grubej, tłustej mocno porowatej skórze, gdyż efekty po wygojeniu nie będą zadowalające. Skóra cienka również wymaga delikatności i ostrożności w pigmentacji.

Microblading można łączyć z delikatnym cieniowaniem. Powstaje technika łączona nazywana również Combo.

Pamiętajmy, że to jest bardzo naturalna pigmentacja i nie jest najlepszym rozwiązaniem dla brwi, które są gęste i ciemne, a w jednym miejscu potrzebują dopigmentowania, który zrekonstruuje wyraźny brak. Domalowane włoski nie będą miały takiej intensywności jak te naturalne. W tym przypadku pozostanie metoda cienia.

Ponieważ pigmentacja ta jest delikatna szybciej niż w innych metodach będzie wymagała korekty.